Profesjonalnie od ponad od 1991 – kasy fiskalne – programy dla firm – komputery – terminale płatnicze – serwis
Programy księgowe

Programy księgowe – jak pomagają w prowadzeniu firmy?

Żaden przedsiębiorca nie może zrezygnować z formalności związanych z dokumentowaniem prowadzenia firmy. Dzięki nowoczesnym programom księgowym realizacja najważniejszych zobowiązań finansowych przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Pytanie tylko, na jaki program księgowy warto się zdecydować? Jaki wybrać, by dobrze odpowiadał na potrzeby prowadzonej działalności i przynosił korzyści?

Księgowość w formie elektronicznej – zalety

E-księgowość ma wiele zalet. Do jej prowadzenia wystarczy wyłącznie komputer z dostępem do sieci. Nowoczesne programy umożliwiają wykonywanie operacji finansowych znacznie szybciej i wygodniej.

Najważniejsze korzyści prowadzenia Księgowości elektronicznej

Księgowość elektroniczna jest dla przedsiębiorców bardzo wygodna. Dzięki niej zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie jest znacznie łatwiejsze. Przedsiębiorca korzystający z takiej formy księgowości może na bieżąco kontrolować koszty oraz przychody i lepiej zarządzać firmą.

Jak wybrać oprogramowanie księgowe dla swojego przedsiębiorstwa

Istnieje wiele kryteriów, którymi warto się kierować, wybierając programy księgowe dla swojego przedsiębiorstwa. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na cztery poniższe.

 

 1. Oprogramowanie znanej marki
  Jeśli dana firma od wielu lat działa na rynku to kupując program księgowy z jej oferty, masz większą szansę, że będzie bezpieczny i funkcjonalny. 
 2. Liczba użytkowników
  Ten punkt wiąże się poniekąd z poprzednim. Jeśli liczba użytkowników programu jest duża, to jest szansa, że będzie on wspierany przez producenta. Jest więc też znacznie mniejsze ryzyko, że księgowość elektroniczna stanie się kłopotliwa.
 3. Wsparcie techniczne
  Firmy, które oferują e-księgowość, nie tylko udostępniają sam program księgowy, ale także gwarantują wsparcie specjalistów oraz fachową pomoc techniczną producenta lub firmy wdrożeniowej. To niezwykle istotne, by w przypadku dodatkowych pytań móc zwrócić się do specjalistów z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości. Stałe wsparcie i nieustanne rozwijanie programu przez producenta pozwoli na ciągłe świadczenie usług bez konieczności zmiany oprogramowania. 
 4. Zgodność z aktualnymi przepisami prawnymi
  Przed ostatecznym wyborem programu księgowego warto zweryfikować, czy posiada on certyfikat zgodności z Ustawą o rachunkowości.

Biorąc wszystkie te kryteria pod uwagę, naturalnie nasuwa się wniosek, że dobrym rozwiązaniem będzie jeden z programów lub cały zestaw programów firmy InsERT.

Programy komputerowe InsERT

Popularne programy księgowe dla firm

Na rynku dostępnych jest wiele różnych programów służących do prowadzenia księgowości. Godne polecenia są systemy księgowe InsERT: Rachmistrz GT oraz Rewizor GT. Programy te pozwalają szybko wymienić dane z programami, z których korzystają Klienci jak Subiekt GT, Gratyfikant GT.

Pakiet programów InsERT nexo jest dostępny w dwóch wersjach:

InsERT nexo (Subiekt nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo) – pakiet spełniający najważniejsze wymagania małych i średnich firm

InsERT nexo PRO (Subiekt nexo PRO, Rachmistrz nexo PRO, Rewizor nexo PRO) – rozbudowana wersja dla firm potrzebujących indywidualnych rozwiązań i dodatkowych możliwości.

Obydwa programy są dostępne w specjalnej ofercie dla biur rachunkowych oraz doradców prawnych.

Programy komputerowe InsERT

Programy dla biur rachunkowych

Programy firmy InsERT odpowiadają potrzebom biur rachunkowych. Są to specjalistyczne wersje systemów: Rachmistrz GT, Rewizor GT oraz Gratyfikant GT, dzięki którym można zarządzać większą liczbę podmiotów.

Ich obsługa jest intuicyjna, a dzięki swojej bogatej funkcjonalności spełniają oczekiwania Klientów.

Programy dla biur rachunkowych można nabyć aż w 5 różnych pakietach:

 • Zestaw Biuro rachunkowe (Rewizor GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT):
 • Zestaw Biuro rachunkowe plus (Rewizor GT, Biuro GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT);
 • Zestaw Biuro rachunkowo-płacowe (Rewizor GT, Gratyfikant GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT);
 • Zestaw Biuro rachunkowo-płacowe plus (Rewizor GT, Gratyfikant GT, Biuro GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT);
 • Zestaw Doradca podatkowy (Rewizor GT, Gratyfikant GT, Gestor GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT);
 • Zestaw Doradca podatkowy plus (Rewizor GT, Gratyfikant GT, Biuro GT, Gestor GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT).

Program Biuro nexo – automatyzacja obsługi wielu podmiotów w biurach rachunkowych

Dla pracowników biura rachunkowego oraz doradców podatkowych, którzy na co dzień wykorzystują systemy z linii InsERT nexo, powstał dedykowany program Biuro nexo. To integralny składnik systemu InsERT nexo, który pracuje na tej samej bazie z innymi programami obsługującymi biuro rachunkowe. Dzięki temu ma dostęp do wszystkich mechanizmów platformowych jak pola własne, flagi, wydruki i wiele innych. Zakres jego możliwości jest bardzo szeroki.

Po pierwsze stanowi wsparcie typowych czynności wykonywanych w biurze jak rozliczanie Klientów czy śledzenie postępów prac w ich comiesięcznej obsłudze. Program umożliwia m.in. wysyłanie do Ministerstwa Finansów podpisanego Pliku Kontrolnego z ewidencją VAT z danego miesiąca, generowanie plików na podstawie ewidencji VAT, scalanie zaimportowanych plików wewnętrznych czy eksportowanie plików XML. Dodatkowo obsługujący program mogą przypisywać Klientom rozbudowane cenniki, na podstawie których system dokonuje wyceny pracy biura rachunkowego, a także odnotowywać zdarzenia, które dzieją się poza systemem InsERT nexo, a mają być uwzględnione w rozliczeniu.

Po drugie program automatyzuje pracę na wielu podmiotach systemu InsERT nexo. Usprawnienie działania biura rachunkowego jest znaczące, dzięki automatyzacji pewnych powtarzalnych operacji, które trzeba wprowadzić w każdym z obsługiwanych podmiotów. Biuro nexo pozwala także na automatyzację wielu operacji administracyjnych jak np. zarządzanie personelem itd., ułatwia śledzenie zadań wykonywanych cyklicznie dla każdego Klienta jak np. wprowadzanie dokumentów, sporządzanie deklaracji i sprawozdań finansowych, co oszczędza czas oraz zwiększa efektywność biura rachunkowego.

Po trzecie program pozwala na lepszą komunikację z Klientami biura poprzez dedykowany portal biura. Księgowy może na nim publikować takie informacje jak: kwoty podatków i składki ZUS, informacje o podatku dochodowym oraz podatku VAT, wynagrodzeniu pracowników, szczegółowe raporty, podsumowania miesięczne typów podatków razem z rozrachunkami, wynagrodzeniami i wiele innych przydatnych informacji z punktu widzenia Klienta.

Profesjonalna księgowość tylko z nowoczesnymi programami

Oprogramowanie firmy InsERT jest wykorzystywane przez tysiące firm z różnych branż oraz biur rachunkowych. Dedykowane rozwiązania znajdą zarówno przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić księgowość w swojej firmie na własną rękę, jak i osoby zajmujące się obsługą księgową innych firm. Dostępne programy firmy InsERT są na bieżąco aktualizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, intuicyjne w obsłudze i oferujące te funkcje, które są najbardziej przydatne przedsiębiorcom.

 

Więcej informacji na temat systemów księgowych InsERT można znaleźć na stronie: https://prima.pc.pl/insert-gt/ksiegowe/.