Historia

Historia

Firma Prima powstała w lipcu 1991 roku i do czerwca  2008 roku funkcjonowała pod nazwą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Prima. 1 lipca 2008 firma przekształciła się z jednoosobowej działalności w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przyjmując  nazwę PRIMA-KOMPUTERY. Systemy Komputerowe Spółka z o.o.

Od początku działalności zajmujemy się sprzedażą i serwisem sprzętu komputerowego oraz oprogramowania, instalujemy i serwisujemy kasy fiskalne.

W dorobku firmy jest kompleksowa komputeryzacja  wielu firm z terenu byłego województwa koszalińskiego

Od 2000 roku sprzedajemy oprogramowanie największego  na rynku polskim producenta oprogramowania dla małych i średnich firm INSERT S.A. z Wrocławia.

W 2004 roku, w dowód uznania tej współpracy, poziom merytoryczny działu sprzedaży i serwisu  oraz znakomite wyniki sprzedaży otrzymaliśmy prestiżowy tytuł Autoryzowanego Partnera Insert.  Autoryzowany Partner InsERT (w skrócie API) to firma reprezentująca InsERT w poszczególnych regionach kraju. Sprawuje opiekę nad regionalną siecią Partnerów, zajmuje się także sprzedażą i wdrożeniami oprogramowania Insertu. API jest odpowiedzialny za nawiązywanie kontaktów i wsparcie firm zainteresowanych współpracą w zakresie dystrybucji programów Insertu.

Od samego początku pojawienia się urządzeń fiskalnych na rynku polskim  to jest  od 1994 roku  sprzedajemy te urządzenia. Od początku współpracujemy z największymi i polskimi producentami urządzeń fiskalnych, firmami Elzab, Novitus oraz Posnet.

W dorobku firmy jest instalacja przeszło 4.000 urządzeń fiskalnych w hurtowniach, firmach produkcyjnych, dużych skomputeryzowanych sklepach , mniejszych placówkach handlowych oraz punktach usługowych.

Z uwagi na wieloletnie doświadczenie mamy wiedzę dotyczącą specyfiki działania firm z różnych sektorów, znamy zasady księgowości, zasady ewidencji obrotu towarowego oraz logistyki, co umożliwia nam dokładne zrozumienie oczekiwań klienta.

Naszymi największymi atutami są :

– stabilność,

– rzetelność obsługi oraz sprawność działania,

– indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb,

Od grudnia 2013 jesteśmy członkiem Północnej Izby Gospodarczej.

Zapraszamy do zapoznania sią z artykułem na temat naszej firmy, który z okazji obchodów 25 lecia firmy ukazał się w koszalińskiej edycji magazynu PRESTIŻ.  Artykuł dostępny pod tym linkiem.