Terminale kart płatniczych

Od ponad 100 lat bezgotówkowe formy płatności stają się coraz powszechniejsze w handlu i usługach detalicznych. Terminal kart płatniczych jest coraz częściej niezbędnym udogodnieniem dla klienta w większości punktów handlowych i usługowych. Coraz trudniej wyobrazić sobie, że możemy funkcjonować bez plastikowej karty w portfelu. Co więcej, możliwość płatności kartą lub nawet smartfonem jest często wyznacznikiem tego, czy klient skorzysta z naszych usług.

Polacy preferują płatności bezgotówkowe

W 2015 roku na zlecenie Visa Europe przeprowadzono badanie internetowe na 5 europejskich rynkach, między innymi w Polsce.

Zgodnie z jego wynikami aż 47% polskich konsumentów dysponujących kartą płatniczą w grupie wiekowej 16-60 lat zadeklarowało, że woli dokonywać zakupów w firmie, która przyjmuje płatność kartą, niż w takiej, która takiego rozwiązania nie oferuje. Około 26% użytkowników kart w Polsce przyznało, że zrezygnowało z zakupów ze względu na brak możliwości regulacji należności kartą*.

Wynika z tego prosty wniosek: w sytuacji, gdy obsługujemy konsumentów, wprowadzenie terminala kart płatniczych może znacząco zwiększyć nasze obroty.

Jak działa terminal do kart płatniczych?

Terminal płatniczy to urządzenie służące do przyjmowania płatności przy wykorzystaniu kart płatniczych. Obecnie dostępne są jednak także inne formy płatności, które obsługuje terminal do kart jak np. płatność telefonem. Na terminalach można przeprowadzać różne operacje takie jak sprzedaż, zwrot, preautoryzacja oraz rejestracja preautoryzacji. Terminale kart płatniczych sprawdzają się w codziennym życiu nie tylko w czasie zakupów, ale także korzystania z usług gastronomicznych, w turystyce i hotelarstwie, transporcie.

Wybór odpowiedniego terminala kart

Wybór terminala do kart płatniczych najlepiej uzależnić od rodzaju oraz charakteru prowadzonej działalności. Podstawowym kryterium podziału terminali płatniczych jest sposób łączności z centrum autoryzacyjnym. Wyróżniamy stacjonarne terminale kart płatniczych oraz mobilne. Pierwszy rodzaj wymaga stałego dostępu do prądu i Internetu, więc sprawdzi się na stanowisku kasowym, w sklepach obsługowych, samoobsługowych oraz w innych punktach, gdzie płatność jest realizowana w miejscu świadczonej usługi. Decydując się na zakup terminala, trzeba zwrócić uwagę na to, czy chcemy zintegrować urządzenie z urządzeniem fiskalnym, czy też ma to być samodzielne urządzenie. To bardzo ważne, ponieważ nie wszystkie terminale kart płatniczych współpracują ze wszystkimi kasami oraz drukarkami. Z kolei mobilne terminale płatnicze wyposażone w akumulatory sprawdzają się poza stanowiskiem kasowym. Korzystają one z sieci mobilnej lub Wi-Fi i mogą pracować w dowolnym miejscu. To powszechne rozwiązanie wykorzystywane w firmach kurierskich czy szeroko pojętej gastronomii

Ile kosztuje dzierżawa terminala do kart?

Przez lata wielu naszych klientów w Koszalinie i okolicach nie decydowało się na wprowadzenie obsługi kart płatniczych i montaż terminala do kart ze względu na panujące obiegowe przekonanie o wysokich kosztach obsługi płatności. Obecnie możemy takie opowieści traktować w kategorii miejskich legend.

Aktualnie w  naszej ofercie można znaleźć rozwiązania o koszcie dzierżawy terminala do kart płatniczych wynoszącym 0  zł miesięcznie i bez prowizji od transakcji w ramach programu Polska Bezgotówkowa . Stanowi to niezwykle atrakcyjną ofertę i daje szansę na szybkie pozyskanie nowych klientów naprawdę niewielkim kosztem.

Terminale płatnicze – główne zalety

Wybór terminala płatniczego to rozwiązanie proste, bezpieczne i wygodne. Klienci doceniają takie zalety jak:

  • oszczędność czasu – płatność kartą trwa średnio krócej niż płatność gotówką;
  • wygoda – brak sytuacji, w której brakuje pieniędzy na wydanie reszty lub (co gorsza) trzeba odesłać Klienta do bankomatu;
  • większe możliwości – umożliwienie płacenia rachunków lub sprzedaży doładowań do telefonów komórkowych;
  • lepszy wizerunek firmy – przedsiębiorstwo jest postrzegane jako otwarte, przyjazne Klientom, nowoczesne;
  • ograniczone ryzyko kradzieży – mniej rozliczeń gotówkowych zmniejsza ryzyko strat finansowych w razie ewentualnej kradzieży.

Terminal do płatności kartą skrojony na miarę potrzeb

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Firma PRIMA Komputery instaluje i integruje z kasami fiskalnymi w Koszalinie i okolicach terminale kart płatniczych we współpracy z następującymi agentami: PAYTEL, ELAVON, PeP – Polskie ePłatności S.A., POLCARD – Fiserv Polska S.A.

Dzięki współpracy z 3 agentami dopasujemy ofertę do Państwa potrzeb i umożliwimy obsługę płatności lub zmianę operatora na takiego, który oferuje korzystniejsze warunki. Dodatkowo poza samą obsługą płatności instalowane przez nas terminale płatnicze umożliwiają wprowadzenie bez dodatkowych kosztów kolejnych usług, takich jak sprzedaż doładowań do telefonów, obsługa płatności za rachunki, wypłaty gotówkowe, które mogą stanowić przy okazji dodatkowe źródło dochodu.

 

*źródło: https://www.visa.pl/o-nas/aktualnosci/dzieki-akceptacji-kart-platniczych-male-firmy-moga-zmniejszyc-utrate-klientow-niemal-o-jedna-czwarta-1231600?returnUrl=%2Fo-nas%2Faktualnosci%2Fplatnosc-karta-479745.aspx