Kolektory danych

Kolektor danych (inwentaryzator) to przenośne, cyfrowe urządzenie programowane, do którego można wprowadzać dane, przechowywać je oraz przesyłać do komputera. Mogą być one wprowadzane za pomocą wbudowanego czytnika kodów kreskowych lub klawiatury alfanumerycznej. Transmisja danych odbywa się przez porty komunikacyjne RS-232, USB lub bezprzewodowo. Kolektory danych są nie tylko niezbędnym elementem nowocześnie przeprowadzanej inwentaryzacji, ale umożliwiają również znakomite usprawnienie innych procesów związanych z dystrybucją i przechowywaniem towarów, takich jak: gospodarka magazynowa, kontrola cen, praca przedstawicieli handlowych, logistyka, transport, obsługa środków trwałych, procesy produkcyjne. Zastosowanie kolektorów przyspiesza te procesy, a także zwiększa efektywność i bezpieczeństwo ich prowadzenia.

Inwentaryzator i jego liczne funkcje

Niewątpliwymi korzyściami związanymi z zastosowaniem kolektora danych (inwentaryzatora) są szybkość ich wprowadzania i minimalizacja pomyłek. Nie będzie potrzeby wykonywania tych czynności ręcznie poprzez mozolne wypełnianie arkuszy, gdyż urządzenie z odpowiednim programem zdecydowanie przyspieszy cały proces. Kolektor do inwentaryzacji znacznie skróci jej czas, powodując krótszy okres wyłączenia punktu sprzedaży dla klientów oraz zredukuje tym samym koszty pracy.

Jeśli będziemy wykorzystywali inwentaryzatory w magazynie lub w placówce, przyspieszymy ruch towarów poprzez automatyzację procesów. Dzięki takiemu wzrostowi efektywności i komfortu pracy, coroczne inwentaryzacje nie będą kłopotliwe ani czasochłonne. Kolektor danych Subiekt zmniejszy obieg dokumentów papierowych, a umożliwi ponadto dokonywanie szybkich spisów z natury.

Kolektory do inwentaryzacji w różnych wersjach

W naszej ofercie znajdują się kolektory oparte o 3 systemy operacyjne. Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie to kolektory, tzw. tekstowe lub batchowe. Są to urządzenia pracujące w oparciu o tekstowy system operacyjny, najczęściej podłączane do komputera poprzez interfejs przewodowy. Tego typu rozwiązania charakteryzują się niską ceną, i potrafią pracować w danej chwili tylko z jednym dokumentem. Są wśród nich tekstowe kolektory CipherLab (popularne modele serii CPT), Argox i ZEBEX.

Bardziej zaawansowane urządzenia oparte są o systemy operacyjne Android lub Windows CE. Charakteryzują się one wielozadaniowością, większymi kolorowymi i często dotykowymi ekranami, dane poza interfejsami przewodowymi kolektory te wymieniające dane z komputerem poprzez interfejs Bluetooth lub sieć Wi-Fi. Oferujemy kolektory następujących Producentów: ZEBEX, Newland, Datalogic, Argox, ZEBRA, Honeywell,  zarówno nowe jak i poleasingowe z gwarancją.

Pamiętajmy o tym, że do wykorzystania możliwości kolektora danych niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie współpracujące z używanym systemem sprzedażowo-magazynowym. Proponowane przez nas programy do inwentaryzatorów współpracują z najpopularniejszymi w Polsce programami magazynowymi – jak Subiekt GT firmy Insert, WF-MAG, CDN OPTIMA, Symfonia, Kucharscy i innymi.