Drukarki bonowe

Drukarki bonowe nazywane również paragonowymi to idealne rozwiązanie dla użytkowników wykonujących wszelkiego rodzaju wydruki kwitów, potwierdzeń czy tekstów informacyjnych. Umożliwiają drukowanie na papierze termicznym zarówno w trybie tekstowym jak i graficznym. Współpracują  z komputerem poprzez różne interfejsy. Wyposażona jest w wytrzymały i niezawodny mechanizm drukujący.

Najpopularniejsze miejsca zastosowania drukarki to kantory (potwierdzenie sprzedaży/ skupu waluty), stanowiska kasowe (faktura, stan konta lojalnościowego, kupon rabatowy), restauracje (wydruk rachunku informacyjnego – przedfiskalnego), laboratoria (wyniki badań), apteki (leki na zamówienie), gastronomia (zamówienie do kuchni), firmy usługowe (potwierdzenie realizacji, wypożyczenie). Służyć może także do druku biletów wstępu do kin, muzeów, teatrów lub na imprezy sportowe.

Szczególne zastosowanie tego tupu drukarek to praca w lokalach gastronomicznych oraz punktach żywienia zbiorowego. Na przykład drukarka ELZAB Kuchta S przeznaczona jest do barów szybkiej obsługi, w których posiłek zamawiany jest przy ladzie. Współpracuje z kasami fiskalnymi lub oprogramowaniem do obsługi sprzedaży w punkcie gastronomicznym. Osoba obsługująca wystawia paragon na zamówione danie, natomiast zamawiane pozycje zostają przesłane na drukarkę zamówień do kuchni i tam wydrukowane.

  • drukarka termiczna ELZAB Talos
  • drukarka zamówień do kuchni ELZAB Kuchta S
  • drukarka Citizen thermal CT-S280
  • drukarka Citizen thermal CT-S310
  • drukarka Citizen thermal CT-S2000