obrazek zawiera Kasy i drukarki fiskalne Prima Koszalin

Kasy fiskalne Koszalin

Kasy fiskalne mobilne

Kasy fiskalne przenośne to urządzenia do pracy w terenie, np. na bazarze lub parkingu, do sprzedaży z samochodu czy sprzedaży biletów trakcie wydarzenia kulturalnego. Rozwiązania z tego segmentu charakteryzują się małymi gabarytami, klawiaturami odpornymi na czynniki zewnętrzne i często wzmocnionymi obudowami. Posiadają również wydajne akumulatory, pozwalające na długą pracę bez zasilania. Fiskalne kasy przenośne nadają się również do mniejszych stacjonarnych punktów sprzedaży – zakładów usługowych oraz stoisk o bardzo ograniczonej powierzchni.

Małe kasy fiskalne z kopią elektroniczną doskonale sprawdzą się do prywatnego gabinetu. Prostota obsługi, łatwa wymiana, papieru niewielkie wymiary, to cechy idealne jak na kasy dla lekarzy i prawników. Urządzenia dostępne są stale w siedzibie naszej firmy w Koszalinie oraz w naszym sklepie internetowym Prima.pc.pl.

Kasy fiskalne jednostanowiskowe

Tak określane są urządzenia przeznaczone do niewielkich punktów sprzedaży, w których pracuje tylko jedna kasa fiskalna lub kilka urządzeń, ale nie połączonych ze sobą. Większość modeli współpracuje z urządzeniami typu skaner kodów kreskowych, waga, szuflada. Wielkość bazy towarowej to 1 000 do 5000 kodów PLU w kasach najnowszej generacji. Kasy fiskalne tego typu znajdą zastosowanie głównie w małym sklepie lub zakładzie usługowym. Pomimo niewielkich gabarytów mogą posiadać panel dotykowy, elektroniczną kopię paragonów czy antypoślizgową obudowę, która umożliwia wygodne trzymanie urządzenia w dłoni.

Kasy fiskalne systemowe

Kasy fiskalne przeznaczone do współpracy z komputerowymi systemami magazynowymi wyposażone w duże bazy towarowe – od 5 000 PLU określamy kasami systemowymi. Potrafią one współpracować jednocześnie z wieloma peryferiami – skaner, waga, komputer PC, inne. Istotną cechą tych urządzeń jest przystosowanie do obsługi dużej ilości klientów, dzięki zastosowaniu wytrzymałych i szybkich mechanizmów drukujących oraz wzmocnionych klawiatur oraz czytelnych wyświetlaczy. Tanie kasy fiskalne tego typu dobrze sobie dadzą radę w sklepie mięsnym, spożywczym i przemysłowym. Najbardziej zaawansowane modele mają możliwość łączenia się w sieci oraz podłączanie transakcji do systemów monitoringu.

Kasy fiskalne online

Od 2017 roku zapowiadane było wprowadzenie do obrotu urządzeń fiskalnych komunikujących się przy pomocy sieci teleinformatycznej Centralnym Repozytorium Kas prowadzonego przez Szefa Administracji Skarbowej, które stanowić będzie centralny system informatyczny gromadzący i przetwarzający dane przesyłane przez te urządzenia.

Urządzenia takie potocznie określane są jako kasy fiskalne online. Od 1 stycznia 2019 miał być wprowadzany obowiązek stosowania takich kas dla określonych grup podatników. W związku z tym, że nowelizacja ustawy o VAT, która miała wprowadzić te urządzenia, utknęła w komisjach sejmowych na dzisiejszy dzień – początek stycznia 2019 – nie wiadomo, kiedy urządzenia tak naprawdę zaczną funkcjonować na rynku.