Serwery

Zgodnie z definicją serwerem nazywamy program świadczący pewne usługi (np. udostępnianie plików, obsługa drukarek) na rzecz innych programów-klientów; także komputer, na którym działa taki program (komunikacja klientów z nim odbywa się przez sieć komputerową).

Potocznie serwer jednak najczęściej kojarzony jest z drugą częścią tej definicji czyli ze sprzętem, a nie oprogramowaniem. Jakikolwiek problem z serwerem odbija się na spadku wydajności lub nawet braku możliwości pracy w sieci. Dlatego właśnie serwer musi być maszyną niezawodną.

Serwerem może być zwykły komputer – bardzo często spotykamy się z takimi rozwiązaniami. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ tego typu komputer nie umożliwia pełnego wykorzystania możliwości, jakie daje oprogramowanie serwerowe, oraz nie gwarantuje niezawodności i bezpieczeństwa pracy, które możliwe są dzięki wykorzystaniu  podzespołów „certyfikowanych  do stosowania w serwerach”, które zaprojektowano i przetestowano pod kątem nieprzerwanego działania.

Oferujemy naszym klientom serwery  Fujitsu, HP i TRILINE, zawsze dopasowane do ich potrzeb i wymagań jakim mają sprostać.  Zgodnie z tymi kryteriami podzieliliśmy naszą ofertę na następujące grupy:

Serwery podstawowe:

Jednoprocesorowe maszyny przeznaczone do obsługi niewielkich grup roboczych, charakteryzuję się  ceną zbliżona do zwykłej konfiguracji PC-towej, zapewniają jednak zdecydowanie większą wydajność i niezawodność.

Do tej kategorii w naszej ofercie zaliczamy serwery:

Triline Mercury MP , Fujitsu PRIMERGY Econel 100, Fujitsu PRIMERGY TX 150 , HP ProLiant ML 1xx

Serwery średnie

Najczęściej już dwuprocesorowe serwery klasy „mainstream” skierowane dla średnich grup roboczych potrzebujących dużej wydajności i wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Serwery te charakteryzują się elastycznymi możliwościami rozbudowy oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. W tej klasie pojawiają się już poza klasycznymi serwerami w obudowach Tower konstrukcje przeznaczone do montażu w szafach,  w obudowach stelażowych.

Do tej kategorii w naszej ofercie zaliczamy serwery:

Triline Mercury MX, Triline Mercury SX

Fujitsu PRIMERGY TX 200, Fujitsu PRIMERGY TX 300, Fujitsu PRIMERGY RX,

HP ProLiant ML300, HP ProLiant DL

Serwery Enteprise.

Rozwiązania dla średnich i dużych przedsiębiorstw, stanowiące kompletne rozwiązanie serwerowe dla przedsiębiorstwa lub dedykowaną platformę obliczeniową najwyższej mocy. Modułowa konstrukcja tego typu rozwiązań umozliwia bardziej efektywny sposób budowania infrastruktury do obsługiwania kluczowych aplikacji niezbędnych firmie do prowadzenia działalności.

Do tej kategorii w naszej ofercie zaliczamy serwery:

Triline Mercury MQ,

Fujitsu PRIMERGY BX,

HP ProLiant BL