POS

 Terminale dotykowe POS

Coraz częściej w branży handlowej pojawia się innowacyjna technologia dotykowa. Technologia ta pozwala użytkownikowi sterować urządzeniem poprzez dotyk palca czy rysika.


Systemy dotykowe są znacznie wygodniejsze od zastosowania standardowej myszki czy klawiatury stosowanej w większości dzisiejszych komputerów PC. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w szczególności dla mało zaawansowanych użytkowników i nowicjuszy.

Rozwiązania dotykowe są szeroko stosowane w systemach sprzedaży: w sklepach jedno- lub wielostanowiskowych, w miejscach użyteczności publicznej (dworce, lotniska itp.) i gastronomii. Pozwalają pracownikom przyspieszyć i usprawnić pracę, szkolenie nowych pracowników przebiega szybciej, dzięki intuicyjnej obsłudze, co przekłada się także na zmniejszenie wydatków przeznaczanych na szkolenia i wdrożenie. Dzięki małym rozmiarom, monitory dotykowe pozwalają oszczędzić miejsce w sklepie czy lokalu.

Duże graficzne symbole towarów widoczne na ekranie dotykowym znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę sprzedawcy lub kelnera. Skraca to realny czas obsługi klienta i jednocześnie wyraźnie zmniejsza ilość pomyłek kasjerskich. W przypadku restauracji można za pomocą ekranu dotykowego bardzo wygodnie (w oparciu o rysunek układu sali) zarządzać stolikami, przypisanymi do nich rachunkami itd. Coraz bardziej popularne jest również stosowanie ekranów dotykowych w systemach wymiany informacji Kelner – Kucharz, gdzie ekran dotykowy zastępuje drukarkę kuchenną .

Ekran dotykowy w bardzo dużym stopniu również oszczędza cenną przestrzeń w miejscu sprzedaży. Dzięki temu można w punkcie sprzedaży ustawić więcej towarów szybkozbywalnych (np. papierosy, słodycze).