Nowy powód na rozstanie się z XP i Vista w firmie.

Czyżby kolejny gwóźdź do trumny Windows XP ??

10 października 2016 r. Ministerstwo Finansów poinformowało, że została zmieniona wersja protokołu komunikacyjnego wykorzystywanego w połączeniu z serwisem e-Deklaracji.xp_endMinisterstwo Finansów poinformowało, że została zmieniona wersja protokołu komunikacyjnego wykorzystywanego w połączeniu z serwisem e-Deklaracji.
Obecnie stosowany TLS 1.0 został zastąpiony bezpieczniejszym TLS 1.2. Na razie zmiana ta nastąpiła tylko na serwisie testowym. Protokół TLS 1.2 nie jest obsługiwany przez systemy operacyjne: Windows XP, Windows Vista, Windows Server 2003, Windows Server 2008.

W związku z tym nie będzie możliwe wysyłanie deklaracji skarbowych na bramkę testową z programów z linii InsERT GT, Navireo oraz InsERT nexo zainstalowanych na wyżej wymienionych systemach.
Zmiany na razie dotyczą tylko bramki testowej. Z informacji uzyskanych od Ministerstwa Finansów wynika, że zmiana protokołu na bramce produkcyjnej planowana jest na 1 stycznia 2017.

Oznacza to, że po nowym roku nie będzie można wysłać elektronicznie deklaracji skarbowych z programów z linii InsERT GT, Navireo oraz InsERT nexo zainstalowanych na systemach operacyjnych: Windows XP, Windows Vista, Windows Server 2003, Windows Server 2008.

Komunikat Ministerstwa Finansów : http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/aktua…lisher/d3oA/content/id/5804493
Ponieważ aktualności z MF są sukcesywnie usuwane, poniżej zamieszczamy również zrzut ekranu z komunikatem MF:

Rozwiązaniem problemu, który pojawi się u tych z Państw, którzy pracują jeszcze na starych systemach, a będą potrzebować wysyłać elektronicznie deklaracje do Ministerstwa, jest migracja do przynajmniej systemu Windows 7. W związku z tym zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym, który przedstawi z naszą ofertę komputerów.

Proponujemy zarówno nowe komputery jak i maszyny poleasingowe, gdzie w cenie systemu Windows 7 /10 PRO można nabyć gotową na wysyłkę deklaracji maszynę z legalnym systemem operacyjnym.