Testery banknotów – nowe banknoty PLN, wakacje i fałszerze nad morzem.

100_awers

 

 

 

 

Nowe banknoty Narodowy Bank Polski wprowadził do obrotu z początkiem kwietnia 2014.  Zmiana ta przeszła jakoś bez echa w mediach, w rozmowach z klientami w zasadzie każdy, podobnie jak autor dowiedział się o tym z zaskoczeniem w sytuacji, gdy ktoś po raz pierwszy próbował płacić takim banknotem.

Zmodernizowano banknoty 10, 20, 50 i 100 złotych. Zgodnie z zapowiedziami NBP, banknoty mają być bardziej odporne na podrabianie. Wyposażono je w szereg dodatkowych zabezpieczeń – odkryte pole znaku wodnego, wprowadzenie farby opalizującej i ulepszone zabezpieczenie recto-verso. Mimo, że sam projekt banknotów nie zmienił się wprowadzone zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka i mogą zaskoczyć. 

Dotychczasowe banknoty używane banknoty pozostaną bezterminowo prawnym środkiem płatniczym. Zmiany nie będą wprowadzane w banknocie 200 zł.

NBP przygotowało serię materiałów i szkoleń dostępnych pod tej stronie, informujących o nowych banknotach oraz sposobach rozpoznawania zabezpieczeń.

W związku z tymi zmianami, które wprowadzają lekkie zamieszanie, oraz nadchodzącym okresem wakacyjnym, który sprzyja próbom rozpowszechniania fałszywych banknotów zwłaszcza w ośrodkach turystycznych, przypominamy, że w naszej ofercie znajdują się również testery banknotów firmy Glover Banking Equipment. Szeroka gama profesjonalnych rozwiązań od przenośnych  testerów zasilanych bateriami do stacjonarnych specjalistycznych urządzeń, pozwoli weryfikować nie tylko naszą walutę, ale EURO, Dolary, Funty, a nawet znaczki skarbowe.

GLOVER TESTER

 

Testery są dostępne w naszym sklepie internetowym i stacjonarnie, gdzie można sprawdzić ich działanie w rzeczywistych warunkach.