na obrazku widoczna Kasa fiskalna dla lekarza Prima Koszalin

 

KASA FISKALNA ONLINE

Kasa online to nowy produkt fiskalny, który komunikuje się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Krajową Administrację Skarbową, gromadzący szereg danych. Zapisuje ona paragony fiskalne, raporty dobowe, dokumenty niefiskalne oraz zdarzenia czy informacje o przeglądach okresowych. Nabywanie kas rejestrujących z papierowym zapisem nie będzie już możliwe po 31 sierpnia 2019 roku, a z zapisem elektronicznym kopii po 31 grudnia 2022 roku, jednak można z nich nadal korzystać wedle zasad w rozporządzeniu Ministra Finansów. Kasy online są jednak nowym standardem, który będzie obowiązywał wszystkie podmioty już w niedługim czasie.

 

 

Zalety kas online

Kasy fiskalne online to również ułatwienie dla przedsiębiorców. Co ważne, można odliczyć od podatku należną kwotę wydaną na zakup kasy, uprościć obieg dokumentacji fiskalnej i uszczelnić system ewidencji, co jest istotne dla organów prawnych. Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie „ile kosztuje kasa fiskalna online” – jednak zależy to od jej szczegółowych parametrów oraz szczegółów ustalonych z dostawcą usługi. Nowe urządzenia są wyposażone w szereg udogodnień. Między innymi są to możliwość przesyłania paragonów w formie elektronicznej oraz brak konieczności zgłaszania instalacji kas do Urzędu Skarbowego.

Bardzo istotną zaleta kas online jest możliwość bezpośredniego podłączenia terminali płatniczych. Korzystając z programu Polska Bezgotówkowa można wprowadzić możliwość płacenia kartą bez kosztów utrzymania terminala przez 12 miesięcy, a później korzystając z nowoczesnych PinPadów obniżyć koszty utrzymania płatności do minimum – już 16 zł miesięcznie za urządzenie. Możliwość zintegrowania terminala z kasą przyspiesza proces obsługi klienta i eliminuje możliwość pomyłek czy ewentualnych nadużyć.

 

KASA FISKALNA ONLINE – KIEDY

Kasy fiskalne online są dostępne na rynku od maja 2019.

Od 1 stycznia 2020 roku, są obowiązkowe dla podmiotów:

 • świadczących usługi w zakresie naprawy pojazdów silnikowych, naprawy opon, ich wymiany
 • sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego oraz innych podobnych produktów.

Tego samego roku, 1 stycznia 2021, kasa fiskalna online będzie obowiązywała podmioty :

 • świadczące usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • zajmujące się sprzedażą węgla, paliw stałych i innych produktów opałowych.

Od 1 lipca 2021 roku nowe kasy obejmą podatników, którzy zajmują się świadczeniem usług:

 • kosmetycznych i kosmetologicznych,
 • budowlanych,
 • fryzjerskich, 
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawniczych,
 • Związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej.

Kasa fiskalna online przepisy są określone w Ustawie o podatku od towarów i usług, a dokładnie w nowelizacji z dnia 15 marca 2019 roku, art. 111 ust. 6a. Ustawodawca dąży do tego, by po kilku latach obowiązek kas online dotyczył wszystkich podmiotów gospodarczych.

Nowe przepisy nabrały mocy prawnej od 1 maja 2019 roku, określając szczegółowo, dla kogo kasa online będzie niezbędna i od kiedy jest zobowiązany wprowadzić ją w swojej firmie.

W naszej ofercie znajdują się urządzenia trzech najważniejszych polskich producentów – ELZAB, NOVITUS, POSNET, oraz kasy FAREX.

 

PORZEBUJESZ POMOCY ? SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ