Intel Compute Stick – mały ale wariat…

Intel Compute Stick

Kilka tygodni temu pojawiło się w magazynach polskich dystrybutorów urządzenie Intel Compute Stick – malutki komputerek Intela z systemem Windows 8.1. Mały ale zaskakująco potężny – tak reklamuje swoje rozwiązanie producent. Malutka obudowa o wymiarach 3 na 10 cm wpinana do gniazda HDMI może zamienić twój telewizor czy projektor w całkowicie funkcjonalny komputer.

Czterordzeniowy procesor Intel Atom i 2 GB pamięci ram świetnie sobie radzą z obsługą podstawowych zadań w systemie Windows 8.1. Komputerek ma wbudowaną kartę WiFi oraz Bluetooth, dzięki któremu możemy podłączyć do niego klawiaturę i mysz. Czytnik kart Micro SD oraz port USB 2.0 pozwalają łatwo rozbudować dostępne miejsce na dane, gdyby 32 GB na wbudowanym dysku było dla nas za mało.

Kilka pomysłów na wykorzystanie malucha:

Urządzenie kosztuje niewiele ponad 600 zł brutto. Za tą kwotę dostajemy całkowicie przenośny komputer z „normalnym” systemem Windows 8.1, który możemy podłączyć do dowolnego monitora , telewizora czy projektora wyposażonego w gniazdo HDMI. Da go się zastosować zarówno do rozwiązań domowo rozrywkowych jak i biznesowych.  Dostępne jest również w naszej ofercie, zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.